Yeni Başlayanlar İçin 5 Farklı Şınav Egzersizi

Yeni Başlayanlar İçin 5 Farklı Şınav Egzersizi

Şınav çekerek merkez ve üst vücut kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Bu çalışmalarla gücünüzü artırabilir, kaslı ve düzgün bir görünüme sahip olabilirsiniz. Şınav çekmenin faydaları başlıklı konumuzda şınavla ilgili detaylı bilgi vermiştik. Şimdi size yeni başlayanlar için 5 farklı şınav egzersizi sunuyoruz.

1- Şınav; Bu egzersizle göğüs kasları, karın kasları, bisepsler, trisepsler, üst sırt kasları ve omuz kasları çalışır.

2- Eller Bitişik Şınav; Bu egzersizle trisepslerinize daha çok zorlamanız gerekeceğinden biraz zorlanabilirsiniz fakat oldukça etkili bir egszersiz olacaktır. Bunun yanında yine üst sırt, karın kasları, göğüs kasları ve omuz kaslarınızı çalıştıracaktır.

3- Kollar Geniş Şınav; Bu egzersizle kendinizi çok fazla zorlamadan karın kaslarınızı, trisepslerinizi, üst sırt kaslarınızı, göğüs ve omuz kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.

4- Örümcek Adam Şınavı; Örümcek adam şınavı ile diğer egzersizlerde olduğu gibi triseps, üst sırt, göğüs, omuz ve karın kaslarınız çalış. Bunların yanı sıra basenler, kalça ve beliniz çalışarak daha çok bölge odaklı bir egzersiz yapmış olursunuz.

5- Şınav ve Dönüş; Bu egzersizle de kendinizi fazla zorlamadan karın, triseps, üst sırt, göğüs ve omuz kaslarınızı çalıştırabilir ve kaslarınızın uyumlu hareket etmesini sağlayabilirsiniz.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir