Spor yaparak kilo vermek

By on Mart 13, 2013

Spor yaparak kilo vermek isteyenler için öncelikli olarak tavsiyem tek amacınız kilo vermek olmasın. Spor, fazla kilolardan
kurtulmamızı sağlamasının yanında vücudumuzun direncini de artırmaktadır. Özellikle ofiste çalışanlar ve ev hanımları için sporun önemi ilerleyen yaşlarda anlaşılmaktadır.

Konuyu fazla dağıtmadan spor yaparak kilo vermek için dikkat etmeniz gereken hususları belirtelim.

Öncelikle programlı olmanız gerekmektedir. Rastgele yapılan sporun vücuda pek faydası olmaz.(Hiç yapılmamasından iyidir) kendinize bir takvim belirleyerek işe başlayabilirsiniz. Örneğin her gün 1 saat yada 2 günde bir 1 saat gibi. Bu noktada önemli olan programınıza mümkün olduğunca sadık kalmanız.

İkinci olarak yapılan sporun süresidir.  Araştırmalar göstermiştir ki vücut spora başladığınız ilk 15-20 dakika yağları yakmaz mevcut besinleri kullanır Bu sürenin sonunda artık vücuda enerjiyi yağları yakarak sağlamaya başlar. Tabikide bu sürenin kişiden kişiye yada yapılan sporun cinsine göre değişiklik göstereceği muhakkaktır.

Üçüncü olarak yemek yedikten hemen sonra spora başlamak ciddi riskler taşımaktadır. Yemek yedikten en az 2 saat sonra spor yapmaya başlamanız gerekmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir