Kilo Aldıran Yüksek Kalorili Yiyecekler

Kilo aldıran yüksek kalorili yiyecekler, genellikle haşlanmış sebze, kavun, karpuz gibi meyvelere göre daha üst düzeyde kaloriye sahiptir. Zayıflamak isteyen kişiler daha düşük kalorili ve aynı zamanda tok tutan sağlıklı besinleri tercih ederken, kilo almak isteyen kişilerin tercihi ise daha sık ve aynı zamanda daha kalorili besinleri tüketmektir. Tabi burada önemli olan şey, sırf kalorisi yüksek diye hen önüne gelen besini tüketmemek olmalıdır. Aşırı yağlı yiyeceklerde, cips gibi abur cuburlarda da yüksek ölçüde kalori olabilmektedir.

Kilo aldıran yüksek kalorili yiyecekler
Kilo aldıran yüksek kalorili yiyecekler

Kilo Aldıran Yüksek Kalorili Yiyecekler

Kilo almak isteyen kişilerin yapması gereken en önemli şeylerden bir tanesi de standart yeme alışkanlıklarını değiştirmek olacaktır. Her gün yapmış olduğunuz kahvaltının, her gün yemiş olduğunuz öğle ve akşam yemeğinin bir tık üzerine çıkmalısınız. Bunu ara öğünlerle destekleyebilirsiniz. Örneğin kilo aldıran yüksek kalorili yiyecekler arasında yer alan ceviz, fındık, fıstık gibi ürünler protein, yağ, karbonhidrat bakımından da zengindir. Hamburger, cips gibi sağlıksız ürünlerin yanı sıra yine yüksek kaloriye sahip meyve ya da diğer besinlerle destekleyebilirsiniz.

Yeşil Sebzeler Kilo Aldırır Mı?

Yeşil sebzeler vücudumuza vitamin sağlayan en önemli unsurlardan bir tanesidir. Sebze tüketmeyen insanların, diğer insanlara oranla daha sağlıksız bir hayat sürdüğünü söyleyebiliriz. Peki yeşil sebzeler kilo aldırır mı? Yeşil sebzelerde düşük kalori bulunması nedeniyle kilo aldırdığını pek söyleyemeyiz. Bu sebepten dolayı yeşil sebzeleri kilo almak adına gereğinden fazla tüketmeniz diğer kalorili yiyecekleri daha az yemenizi sağlayabilir. Bu da kilo almanızı yavaşlatabillir.

Kilo aldıran yüksek kalorili yiyecekler arasında fıstık ezmesi, fındık ezmesi, yağlı süt, papaya, ananas gibi meyveler, tahıllı ekmek, patates gibi karbonhidrat kaynakları da bulunmaktadır. Tabi burada sürekli aynı yağ ile yapılan patates, hamburger gibi fast foot adı altında piyasaya sürülen ürünleri önermiyoruz. Bu ürünleri sağlıklı bir şekilde evinizde kendiniz de yapabilirsiniz. Örneğin salatınıza da çeşitli sağlıklı soslar ekleyerek kalori miktarını arttırabilirsiniz. Ayrıca hurma da en çok kalorili meyveler arasında yer aldığından ara öğünlerinizde hurma da tüketebilirsiniz.

Kilo alabilmek için bir program yapmanız ve bu programa sadık kalmanız sizin için daha iyi olacaktır. Öğün atlamanız, bir önceki güne oranla çok daha az yemeniz, programınıza sadık kalmamanız bu işlemi yavaşlatabilir. Eğer kalorinin ne anlam ifade ettiğine dair bir bilginiz yoksa, kalori nedir? Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir